کاشت قرینه اندوتلیا: اندیکاسیون‎ها، پروفایل کلینیکی و پیامدها و نتایج جراحی در بیمارستان‎های مراقبتی تریاژ

کاشت قرینه اندوتلیا: اندیکاسیون‎ها، پروفایل کلینیکی و پیامدها و نتایج جراحی در بیمارستان‎های مراقبتی تریاژ

درخواست مشاوره

پیشینه: کراتوپلاستی اندوتلیا روش جراحی مورد انتخاب نسبت به ضخامت کامل کروتوپلاستی برای جبران قرینه به علت اختلال اندوتلیا می‎باشد.

روش‎ها: مرور داده‎ای گذشته‎نگر از فوریه 2016 تا آوریل 2017 برای تمام بیماران انجام شد که کرتوپلاستی اندوتلیا در مرکز مراقبت تریاژ نیروهای مسلح هند انجام داده بودند.

نتایج: کل 161 کاشت قرینه انجام شد و کراتوپلاستی اندوتلیا 34 (1/21%) کاشت‎ها را دربرداشت. اندیکاسیون رایج کراتوپاتی بولوس aphakic/پسود و فاکیک در پی جبران قرینه مربوط به دریچه گلاگوما و دسیتروفی قرینه Fuch بود. ضخامت متوسط قرینه قبل از عمل  میکرون بوده است. ضخامت متوسط قرینه  میکرون با میکروکراتوم برای کراتوپلاستی اندوتلیای کامپیوتری desemet stripping (DSAEK) و  میکرون بصورت دستی برای DSEK بود. حدت بینایی اصلاح شده قبل از جراحی متوسط (BCVA) LogMAR65/1 بود که بطور قابل توجهی به LogMAR82/0 پس از جراحی افزایش یافت و در گروه SDAEK، BCVA از 61/1 به LogMAR 7/0 افزایش داشت در حالی که در گروه DSEK حدت بینایی از 7/1 به 94/0 در دوره پس از جراحی یک ماهه بهبود یافت. دو بیمار جداشدگی گرافت را تجربه کردند که DSAEK تکرار شد.

درخواست مشاوره

داروی گیاهی مرتبط
داروی شیمیایی مرتبط
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.