آنالیز هزینه جراحی با یک شکاف در مقابل جراحی لاپاراسکوپی قراردادی در سرطان روده بزرگ: آنالیز تطابق امتیازات

آنالیز هزینه جراحی با یک شکاف در مقابل جراحی لاپاراسکوپی قراردادی در سرطان روده بزرگ: آنالیز تطابق امتیازات

درخواست مشاوره

زمینه و هدف: اگر چه مطالعات بسیاری پیامدهای مشابهی را برای جراحی لاپاراسکوپی با یک شکاف (SILS) و لاپاراسکوپی قراردادی CLS در سرطان روده بزرگ نشان داده‎اند در تعداد اندکی هزینه مقایسه شده است. هدف ما مقایسه هزینه‎های بین SILS و CLS در سرطان روده بزرگ می‎باشد.

روش‎ها: پیامدهای کلینیکی و هزینه‎های کلی بیمارستان را در جراحی لاپاراسکوپی سرطان روده بزرگ از جولای 2009 تا سپتامبر 2014 بررسی کردیم. 288 مورد برای آنالیز پس از تطابق امتیازات استفاده شدند. هزینه کل بیمارستان شامل هزینه‎های جراحی، بیهوشی، تشخیص و مدیریت پس از جراحی آنالیز گردیدند.

نتایج: کل هزینه‎های بیمارستان در هر دو گروه مشابه بود. با این حال هزینه بیمارستانی در گروه SILS به علت تفاوت در هزینه دسترسی به وسایل بالاتر بود. تفاوت در هزینه‎های اضافی با پذیرش دوباره به علت عوارض بعدی در دو گروه مشاهده نشد. نسبت اثربخشی هزینه بصورت تصاعدی برای طول برش در هزینه کل بیمارستان و هزینه بیمار و دولت در ابزارهای هزینه و  و  و  بود.

نتیجه‎گیری: SILS برای سرطان روده بزرگ هزینه‎های مشابهی مثل پیامدهای قبل از جراحی و طولانی مدت در مقایسه با CLS به دنبال داشت. SILS را می‎توان به عنوان گزینه معقول برای سرطان روده بزرگ برای بیماران انتخابی در نظر گرفت.

1- مقدمه

جراحی با حداقل تهاجمی (MIS) شامل جراحی لاپاراسکوپی و رباتیک پیامدهای کوتاه‎مدت و بلندمدت قابل قبولی در بیماری‎های مختلف داشته است. LS گزینه‎ای برای سرطان کلورکتال براساس نتایج مقایسه با جراحی باز برای بدخیمی‎های کلورکتال می‎باشد. تکنیک‎های جدید مثل جراحی اندوسکوپی ترانس لومینال منفذ طبیعی یا SILS برای افزایش مزایای MIS و تمایل بیماران برای کاهش درد و زخم توسعه یافته است.

SILS که با یک شکاف جراحی مشخص می‎شود گزینه‎ای برای درمان بدخیمی‎های کلورکتال می‎باشد. SILS برای سرطان روده بزرگ پیامدهای انکولوژی قابل مقایسه مثل طول شکاف کوتاه را نشان می‎دهد. با این حال دارای محدودیت‎هایی به عنوان گزینه درمانی برای سرطان کلورکتال شامل انتخاب بیمار، مشکلات فنی و مقرون بصرفه بودن هزینه می‎باشد.

مطالعات اخیر SILS برای سرطان کلورکتال سعی در شفاف‎سازی نمودار یادگیری جراحان با تجربه و مبتدیان LS برای بسط اندیکاسیون‎های SILS و نکات فنی داشته‎اند. تا این تاریخ هیچ تحقیق مقرون بصرفه‎ای از SILS برای سرطان روده بزرگ انجام نشده و تنها در چندین تحقیق هزینه‎های مربوطه بررسی شده است. هدف این مطالعه توجه به هزینه‎های تطبیقی SILV در برابر CLS برای سرطان روده بزرگ می‎باشد. هزینه‎های SILS را با CLS مقایسه کرده و هزینه‎های کلی بیمارستان را به پنج دسته تقسیم کردیم.

2- روش

1-2- بیماران

گزارش‎های پزشکی بیماران CLS و SILS را در بیمارستان سئول- کره بین جولای 2009 و سپتامبر 2014 بررسی نمودیم. هیات قبل از گردآوری داده تحقیق را تایید نمود. تمام بیماران رضایتنامه کتبی را امضاء کردند. روده بزرگ از کور روده یا تقاطع رکتوسیگموئید تعریف می‎شود. افراد مبتلا به سرطان رکتال از تحقیق حذف شدند. بیماران با سرطان روده بزرگ همزمان برگشتی و بیماران دریافت‎کننده جراحی برای پرفدراسیون انسداد و خونریزی از تحقیق حذف شدند.

دو جراح با تجربه CLS و SILS و دو جراح دیگر تنها CLS را انجام دادند. SILS به یک شکاف جراحی با استفاده از درگاه OctoTM نیاز داشته در حالی که CLS سه یا چهار شکاف نیاز داشت. تمام جراحان از یک ابزار انرژی دو یا سه استاپلر مدور یا خطی استفاده کردند. طول شکاف با مجموع تمام طول‎های شکاف محاسبه شد. ویژگی‎های خط مبنای بیماران و پیامدهای پیش از جراحی بین دو گروه مقایسه گردید. عوارض پس از جراحی اولیه در نظر گرفته شد زمانی که ظرف سی روز از جراحی مشاهده گردید. هزینه‎های اضافی به علت عوارض اولیه در طول بستری شدن منظور شده در حالی که هزینه‎های اضافی با عوارض نهایی بصورت جداگانه آنالیز گردیدند.

2-2- هزینه

کل هزینه‎های بیمارستان شامل هزینه جراحی به بیهوشی و تشخصی قبل از جراحی، مدیریت پس از جراحی و سایر هزینه‎ها بوده است. هر یک از این هزینه‎ها به هزینه‎های بیمه شده و بیمه نشده تقسیم شدند. در طول دوره تحقیق انجمن بیمه سلامت ملی کره (NHIC) نود و پنج درصد تمام ICS را برای بیماران دارای بدخیمی برای پنج سال از تاریخ تشخیص پرداخت کرد. قبض بیماران جمع 5 درصد ICS و صددرصد NICs بود.

هزینه‎های جراحی و درمان به اضافه هزینه ابزارها و تاسیسات را شامل می‎شود. هزینه‎های جراحی و درمان شامل هزینه جراحی، استفاده از اتاق جراحی و عمل، هزینه پزشکان و پرستاران جراحی و هزینه وصل کردت کاتیتر، لباس‎های ضدعفونی شده، اتصال تیوب نازوگاستریک و سایر مراحل بود. هزینه‎های جراحی و درمان برای SILS و CLS یکسان بوده ولی هزینه‎ها براساس انجام شکاف قدامی و همی‎گلوکتومی متفاوت بود. ICS در رابطه با همی‎گلوکتومی راست و شکاف قدامی از 62/958 و 19/1067 دلار در ژانویه 2009 تا دسامبر 2014 به تدریج افزایش یافت. هزینه‎های ابزارها براساس تعداد و نوع ابزارهای لاپارسکوپی متفاوت بوده است. هزینه‎های تروکار برای CLS تقریباً 60/115 دلار بوده که بیماران تنها 5 درصد را پرداخت کرده‎اند. دسترسی به SILS هزینه 90/408 دلار را داشته است. در 2015 این ابزارها به عنوان IC تایید شدند. هزینه‎های بیهوشی برای ساعت اول تثبیت شده و بصورت نسبی با زمان عمل افزایش یافت.

درخواست مشاوره

داروی گیاهی مرتبط
داروی شیمیایی مرتبط
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.